Hızlı implant | Hemen implant | immediate loading | Hemen yükleme implant

Hızlı implant tedavisi nedir?

İmplant tedavisi, diş ekskikliklerinde sıkça başvurulan bir tedavi şekli olan kemik içerisine kökün yerini tutan vidanın yardımı ile eksikliğin giderilmesidir. Eski vida-implant sistemlerinde etrafında yeni oluşan çene kemiği yani çene kemiğinin implantla kaynaşması olarak da bilinine bir süreç gereklidir. Buna osteintegrasyon denmektedir. Diğer eski sistemlerden farklı olarak 3GündeDiş implantlarında buna gerek yoktur. Hızlı implant tedavisi ise bu kaynaşma gerekmeksizin yada beklenmeksizin çok kısa bir sürede geçici diş takılarak hemen implant - hızlı implant olarak adlandırılan tedavinin bitirilmesidir.


implant tedavisi

Hızlı implant diş tedavisinin süresi nedir?

Herkes en hızlı, en kaliteli ve en ucuz tedaviyi istemektedir. Ancak bu pratikte ne kadar mümkündür tartışılır.Mevcut piyasadaki implant sistemlerinde hemen yükleme implant ile diş takılarak neticelenmesi için belli başlı şartların oluşması gerekmektedir. Bunların en başında kemiğin kalitesi olarak adlandırdığımız genişliği-yüksekliği ve sertliği en belirgin faktördür. Diğer implantlardan farklı olarak 3GündeDiş implantlarında böyle bir gereksinim yoktur ve her kemik seviyesinde implant takılarak tedavi olabilirsiniz.

Eski implant sistemlerinde hızlı implant tedavisi ancak bu şartlar sağlandığında yapılabilir ve ilk sağlamlığı iyi olan bir implant üstüne diş takılması ile başarılı olabilir. Aksi gibi bir durumda hemen implant tedavisinin yani implant dişin sallanıp düşmesi - başarısız olması kaçınılmazdır. Ayrıca takılan dişin geçici olduğu yani implant ile kemiğin kaynaşması sonrası asıl dişinizin takılacağı bunun da en az 60-90 gün olduğu unutulmamalıdır. Oysaki 3GündeDiş implant ve sistemlerinde bu süre sadece 3 gündür ve direk kalıcı dişiniz takılmaktadır.


Hemen implant ne kadar güvenilir?

Hızlı implant eğer doğru bir şekilde deneyimli bir hekim tarafından yapılırsa son derece güvenilirdir. Ancak unutulmaması gereken şey eski implant sistemleri kullanılarak yerleştirilen vida implant tedavisi sonrası takılan hemen yükleme implant üstü diş geçicidir plastiktir ve kırılgandır. Diğer implantlardan farklı olarak 3GündeDiş implantlarında hemen kullanabileceğiniz kalıcı dişiniz takılmaktadır. Ayrıca implant, kemik ile gerekli oranda kaynaşmış olmadığı için (eski implant sistemlerinde bu üst çenede 90 gün alt çenede 60 gündür) bu gibi dişler aşırı yüklenmekten kaçınılmalıdır yoksa tedavi kesin bir şekilde başarısızlık ile sonuçlanacaktır. 3GündeDiş implantlarında klinikten çıkar çıkmaz kısıtlama olmaksızı hemen dişlerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.


3GündeDiş hızlı implant tedavisi neden farklıdır?

3GündeDiş implantları ve sistemleri, bugün mevcut en hızlı implant tedavisi olup en son teknolojiden yararlanarak tasarlanmıştır.Neden mi?


 • Bir ile üç gün içinde kalıcı, sürekli ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi olurusunuz.
 • Diş eti kesilmeden, kanamasız ve dikişe gerek olmakısızın implantlarınızı yerleştirilir.
 • Hızlı implant tedavisi dişleriniz, en son teknoloji ve kaliteli malzeme kullanılarak en hızlı şekilde yapılır.
 • İmplant tedaivisi için kontraendike olan sistemik rahatsızlıklar ve kötü alışkanlıklar; diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, şeker hastalıkları, ileri kemik erimesi dahil tedavi olup sabit ve kalıcı diş sahibi olabilirsiniz.
 • Eski dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda (dişleri çekip 2ay beklemeye gerek olmadan) hemen çekim sonrası implatlarınız yerleştirilir.

 • Kemik eksikliği nedeniyle implant tedavisi ne uygun olmadığını söylenen birçok hastayı tedavi ettik. Bu sorunun üstesinden gelmek için, implant yerleştirmenize olanak sağlamak için gerçek ya da sentetik kemik kullanılarak kemiğin yeniden oluşturulması için özel prosedürler bulunmaktadır, ancak 3GündeDiş implantlarında buna gerek kalmaksızın tedavi ediyoruz.


  Hemen implant tedavisinin aşamaları nelerdir?

  Ön görüşme. İlk randevunuz endişelerinizi dikkatle dinleyeceğiz ve devam etmeden önce sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayacağız. Eksik diş bölgesini değerlendirmek için diş hekimlerimizle bir görüşme şeklinde olacaktır. Tedavinizi planlamak için kaydınız yapılıp; röntgen filmleri, fotoğraflar ve diş kalıpları alacağız.


  Hızlı implant tedavisi. Tedavi planında uzlaşı sağlandığında, sonraki adım implantların yerleştirilmesidir. Doktorunuz lokal anestezi yapacaktır. Bütün işlem dolgu yapmaktan çok farklı değildir ve genellikle 30 dakika sürer. Ameliyatın yapıldığı yerde diş etine kesi yapılmadığında, dikiş olmayacaktır. İmplant tedavisi yapılan bölgede diş etinde bir kesik olmadığından herhangi bir şişkinlik yaşamayacaksınız. Günlük işlerinize işlem sonrasında devam edebileceksiniz.


  İyileşme Süresi. Eski tip implantlarda kemiğin implant tedavisinden sonra tamamen kaynaşması genellikle 3 ay sürer. 3GündeDiş implantlarında bu tarz bir süreye ihtiyaç yoktur. Özel tasarımı sayesinde hemen üstüne diş konup kullanmaya başlayabiliceksiniz.


  İmplant kron yerleşimi. İmplantların yerleştirilmesini takiben hemen ağızda dişssiz bölgenin ve implantların bir kalıbı alınarak yapay kalıcı ve sabit dişleriniz yapılır.Bu süre eksik diş sayısına göre 1 ile 3 gün arasında değişiklik gösterir.

  Ağız içi muayene

  Tanışma, kayıt, gerekli röntgen filmlerinin istenmesi, bilgilendirme ve soruların cevaplanması.

  Önhazırlık ve ameliyat

  Röntgenlerin incelenmesi, fotoğraf kaydı, implant tedavisi için gerekli planlama ve ameliyata hazırlık.

  İmplantların yerleştirilmesi

  Ameliyat, planlanan dişlerin çekilmesi, gerekli düzeltmeler, implantların yerleştirilmesi.

  Ölçü alınması

  Ölçü alınması, gerekli hesaplarin yapılıp diş teknisyenine ulaştırılması.

  Dişli Prova

  Diş teknisyeninden gelen dişlerin ağızda denenmesi, düzeltmelerin yapılması ve hastaya taşıyacağı kalıcı dişlerin ilk şablon gösterimi.

  Kalıcı ve sürekli dişin yerleştirilmesi

  Bitirilmiş ve gerekli düzeltmelerin yapıldığı kalıcı ve sürekli dişlerin denenmesi ve hastanın onayı sonrası kalıcı olarak yapıştırılması.